Flört Dönemi ve Bebek’de İlk Buluşma

İlişkilerin flört dönemi; Bebek’te ilk buluşmaya benzer.

Bebek’de bir içilecek kahve, sohbet, yemektir kızın beklentisi. En güzel ilk halini sunmak, güzel görünmek ister. Makyaj tam, saçlar fönlüdür. İnce topuklu ayakkabı olmazsa olmazıdır kıyafetin.

Delikanlı; Bebek sahilde yürüyüşe odaklı kızla. Hava da güzel. O başka havalarda. Kahve belli ki yürürken edilecek sohbetin devamında. Eşofmandan hallice spor kıyafetlidir. Rahatlık ön planda; spor ayakkabı ile her an depar atabilir moddadır.

İşte bu ilk buluşma o ilişkinin kaderini belirler. Biri cafe de oturup sohbet edecek hazırlıkta diğeri uzun yürüyüş modunda.

Nasıl çözülecek? Her ikisi için de karşıdaki uygunsuzdur duruma.

Delikanlı baskın çıksa; uzun yürüyüşe hayır demeyen kız acı ile her adımında gerilecek, sinirlenecek, öfkelenecek, anlayışsızlıkla suçlayacak. Ya bu uzun yürüyüş ilişkinin kısa sürmesine başlamadan bitmesine vesile olacak ya da her adımdaki yaşadığı acıyı ilişkinin ileriki zamanlarında dirhem dirhem çıkaracak, eğer inat ettiyse.

Kız baskın çıktıysa; delikanlı gözü dışarda huzursuz olarak saatlerce kafede oturacak.

Her ikisi de birbirlerinin isteklerinden beklentilerinden habersiz hangisi olursa her kişi de memnun olmayacak sonuçta.

Yok mu bunun orta yolu; Açık iletişim. Cesaretle konuşmak durumu. Gülmek, eğlenmek ve beklentileri söyleyip “ne yapabiliriz”i birlikte düşünmek.

Bu durumda belki konuşurlarsa kız bu havada yürümenin ne kadar güzel olacağını ama kahve içelim deyince buna göre geldiğini yürüyüş olabileceğini düşünmediğini söyleyecek.

Delikanlı da güzel havada onunla birlikte yürümenin çok hoşuna gideceğini, ama ince topuklarla onu yürütmek istemeyeceğini söylerdi belki.

Kız anlayışlı bir delikanlı görür, belki biraz yürüyüp açık havada bankta oturmayı ve sohbet edip sonra kafeyi gitmeyi önerirdi.

Delikanlı, bir daha sefere birlikte yürümek için söz alırdı.

İşte o gün o ilk buluşmada bu sorunun nasıl hallolduğu o ilişkinin nasıl bir seyir izleyeceği ile de ilgili. Ya da biri taviz verir ve empatiden yoksun bir iletişimle birinin dediği olur. Ya da korkmadan duygular beklentiler konuşulur her ikisinin de dediği olur, orta yol bulunur.

O yüzden bebek de ilk buluşma ilk krizler önemlidir. Dikkat edin.

21.04.2018

Not: Ben hızlı adımlarla ve küçük sırt çantamla Ortaköy’den Sarıyer’e yürüyordum.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s